Letna šola v naravi – PIRAN

• Prihod v petek na mesto odhoda okoli 15.00

2. izmena: 18.  – 22. september 2023 – 5.b in 5.d

• Zbor pred šolo na Dolenjski cesti 20 ob 8.15
  • Prihod v petek na mesto odhoda okoli 15.00, odvisno od razmer na avtocesti.

5. razred

Odhajamo v Piran, v dom Pod obzidjem. Dom stoji na Vrtni ulici s pogledom na Tartinijev trg.  V njem se redno izvajajo letne šole v naravi. Objekt razpolaga z 80 ležišči. Sobe z etažnimi oz. lastnimi TWC imajo od 4-6 ležišč. V sklopu doma je kuhinja in jedilnica s 40 sedeži ter pokrita terasa s 45 sedeži. Dom je opremljen s TV aparati in ozvočenjem za izvajanje prireditev. V bližini doma so športna igrišča, ki jih bomo lahko uporabljali. Urejena plaža v Piranu je od doma oddaljena približno 5 minut, plaža v Fiesi pa približno 10 minut. Okolica doma je mesto Piran z vsemi svojimi znamenitostmi. Možnosti za raziskovanje in spoznavanje mesta je ogromno, lahko se sprehodimo celo v Portorož in Fieso.

Sprememba bo tudi ta, da bodo z učenci šle tudi njihove razredničarke. Poleg pouka v naravi bodo še bolje spoznale svoje učence v drugačnem okolju, kar jim bo v pomoč tudi pri delu v šoli.

Podroben program vam bodo predstavile vaše razredničarke na prvem roditeljskem sestanku v začetku septembra.

Krajšo predstavitev doma si lahko ogledate tukaj.

Cena šole v naravi je približno 145,26 € ob predvidevanju, da se šole v naravi udeležijo vsi učenci in bo plačljiva v dveh obrokih (avgust, september).

Dejanski obračun bo narejen po izvedeni šoli v naravi.

Posebne želje, navodila in opozorila o navadah ter težavah otrok (jemanje zdravil, močenje postelje, spanje na pogradu, strah pred vodo, različne alergije …) boste povedali razredničarkam na prvem roditeljskem sestanku.

Naše priporočilo je, da učenci mobilne telefone pustijo doma. V nujnih primerih bo na voljo šolski telefon.

S seboj naj imajo največ 25 evrov za sladoled ali kak spominek.  Med bivanjem v Piranu bodo obiskali tudi akvarij, vstopnina je 4€.

V primeru, da boste po končani šoli v naravi starši sami prišli po otroka v Piran, vas prosimo, da to sporočite razredničarkam.

SEZNAM POTREBŠČIN:

• zdravstvena kartica,
  • telefonske številke staršev,
  • toplo oblačilo ali trenirka, anorak,
  • več majic, kratke hlače,
  • pižama, spodnje perilo, kratke nogavičke,
  • športni copati, sandali ali natikači, hišni copati,
  • dve veliki brisači in dve majhni, vsaj dvoje kopalk,
  • krema za sončenje, kapa s ščitnikom, sončna očala in po potrebi tablete proti slabosti,
  • toaletne potrebščine in manjši nahrbtnik,
  • družabne igre, knjiga, peresnica, mapa (podlaga za pisanje), lepilo, škarje,
  • plavalna maska (ni obvezna),